Prci,prci,prcičky na táboře

30. června 2006 v 21:09 |  Filmíky
Představte si, že jako producent máte za sebou tři díly extrémně výdělečné komediální série, v garáži parkujete poslední Lamborghini (samozřejmě z limitované série) a Bill Gates si k vám chodí půjčovat prachy. Teď ale nastává problém, co se sérií dál. Témata jsou vyčerpaná, herci nám zestárli a zadarmo už taky hrát nebudou a na Prci, prci na pohřbu je ještě brzo. Ale fanoušků pomalu ubývá, takže teď, nebo nikdy. Najmeme nějakého béčkaře odkojeného televizí a videofilmy, neznámé herce, hodíme tam pár pomrknutí na předchozí díly, seženeme dvě tři staré známé tváře a dolary by se mohly zase sypat. A že to bude jen recyklace starých fórů? To je fuk, však si to stejně někdo půjčí… Ano, je to tak. Prcičkářská sága má další díl. Je levnější, nudnější a po všech stránkách horší než ty předešlé, ale i tak si určitě svoje fanoušky najde. Tentokrát není hrdinou ani Jim ani nikdo jiný z minulých dílů, ale Matt Stifler - mladší a ještě hovadštější bratr starého známého Steva Stiflera. A Matt je v průšvihu, protože musí poté, co se rozhodl trochu vylepšit herní projev školní kapely, za trest trávit prázdniny na hudebním táboře, kde má přijít na jiné myšlenky než je neustálé zlobení. Jenže jméno Stifler už automaticky znamená problémy. Matt se na tábor sice vydává, ale dokonale vybaven filmařským zařízením, kterým chce natáčet nic netušící studentky a noční táborovou erotickou divočinu. Ale ne všechno jde podle plánů a Matt zjišťuje, že se mu na táboře mezi muzikanty začíná líbit, a navíc se možná poprvé doopravdy zamiloval.
Čtvrté Prcičky jsou přesně tím, co byste od čtvrtého dílu čekali. Všechno je na půl plynu, originalita si dala pauzu a poměr dobrých a špatných vtipů je značně nepříznivý. Může za to především scénář debutujícího Brada Riddella. Tomu se totiž nepodařilo přijít vůbec s ničím originálním. Místo jablkového koláče tu máme hoboj, místo kelímku s pivem opalovací krém. Neoriginalita by ale zas tak nevadila - konec konců je to čtvrtý díl, a když to fungovalo třikrát, bude to fungovat i počtvrté -, největší problém však je, že Riddell netuší, jak pracovat s postavami. Stejně jako v předchozích dílech je i zde slušný počet důležitých postav, ale bohužel natolik nezajímavých a zbytečných, že si u většiny ani nezapamatujete jejich jméno. Působí to, jako by jednou za deset minut vystoupil někdo z anonymního davu a pronesl nějakou hlášku nebo legračně spadnul a pak se zase poslušně vrátil zpátky. Většina scén patří pouze Mattu Stiflerovi, což je další problém. Jestliže stiflerovské fóry fungovaly v předchozích filmech, bylo to proto, že tato postava byla spíš parťák k Jimovi a jeho kámošům. Ale hrdina, který se téměř celých devadesát minut chová jako tupé, arogantní a vulgární hovado, ztratil moje sympatie velmi brzy po úvodních titulcích. Možná kdyby Matta Stiflera hrál někdo jiný než Tad Hilgenbrink, mluvil bych jinak, ale tenhle člověk je neskutečně otravný a nudný. Sice vypadá jako Seann William Scott, ale tím veškerá podobnost končí. Matt Stifler je v jeho podání nesympatický buran a bohužel úplně stejně působí i samotný Hilgenbrink. Jeho ženský protějšek, dirigentku Elyse, si zahrála pro mě naprosto neznámá Arielle Kebbel, která hraje podobně jako Jessica Alba (tři výrazy), ale naštěstí i podobně vypadá, takže alespoň něco. Ze starých známých tváří zaujme snad jen Jimův táta Eugene Levy, ale ani ten už není zdaleka tak zábavný jako dřív.
I když jsem sice zatím jen nespokojeně bručel, nechci, aby to působilo, že Prci, prci, prcičky: Na táboře jsou nějak bůhví jak špatný film. Existuje mnoho horších, nechutnějších a tupějších teenagerských komedií, a kdyby se nejednalo o čtvrtý díl série, asi bych nebyl na film tak zlý. Ale na druhou stranu, kdyby na obalu nebylo napsáno Prci, prci, prcičky, pravděpodobně by po tomto filmu sáhl málokdo. Vedle tohoto dílu vypadají ty předchozí a zvláště ten první díl mnohem lépe. I když byly Prci, prci, prcičky často pro smích, ukázalo se, že jen málokdo je schopný natočit něco, co by se dílku bratří Herzů alespoň vyrovnalo. Teď je ale všechno pryč. Skupinu sympatických hrdinů nahradil jeden obhroublý a uřvaný blb, vtipy, které tehdy působily odvážně a originálně dnes už nikoho nepřekvapí ani nepohorší. Je škoda, že po docela zábavném třetím díle musela tahle populární série skončit u tohoto video sequelu, který jen těží ze slávy svých starších bratříčků.
Jsem si jistý, že si tento film určitě půjčí dost lidí, protože. I když generace okolo Prci, prci, prciček odrostla, pořád má tato série dost fanoušků. Těm by se tenhle film líbit mohl. Sice je ve stínů předchozích dílů, recykluje staré fóry a operuje s nesympatickým hlavním hrdinou, ale i tak se tu pár dobrých vtipů najde, ale pokud se při vzpomínce na Jima a jablkový koláč nerozchechtáte nahlas, tak se čtvrtému dílu raději
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

myslíte že to bude dobrý film?

ano,bude určo super 89.7% (105)
no možná 4.3% (5)
asi ne 2.6% (3)
bude to určitě hrůza 3.4% (4)

Komentáře

1 nina nina | 22. března 2007 v 20:43 | Reagovat

pěkně trapnej blog

2 korytko korytko | E-mail | Web | 22. března 2007 v 21:23 | Reagovat

No nežikej chtěla bych vidět ten tvůj pokud teda náký máš:)

3 saaaaaaaaaaaaabinecka saaaaaaaaaaaaabinecka | 30. dubna 2007 v 21:46 | Reagovat

hej toto je uplne nejlepsi vilm na swete ...na to zadnej film nema a kdyz jo mno tak to musiiiii bejt uplne krutej film......ale me neposlouchejte jsem opila !!!!!!!!!!!!:-!

4 sara sara | 8. března 2008 v 19:36 | Reagovat

prci je nej film a taky hustě sprostej to se mi na něm líbí a vám???

5 .Patty .Patty | 9. března 2008 v 10:16 | Reagovat

jj mě taky :D:D

6 K.i.i.SS.i.n.k.a K.i.i.SS.i.n.k.a | E-mail | Web | 9. března 2008 v 21:41 | Reagovat

Nejužasnější nejdokonalješí Film jako každej díl ale tendle ?Prostě Expert Bezkonkurenčnost fákt nejwíc :-*

7 Banny Banny | E-mail | 16. března 2008 v 22:54 | Reagovat

Tak  to vůbec! Náhodou tenhle blog je hoodně zajímavej...a ty píšeš skvěle! Tak, že  i sebedelší článek a ty čtenáře přesto donutíš přečíst ho až do konce! Mě se sice film hrozně líbí, ale tvůj názor nic a nikoho neuráží, neni vulgární a to už je přece jenom v dnešní době co říct! I když mám pro oba ,,Stiflery" celkem slabost...máš to tu vážně dobrý! Měl bys pokračovat ;)

8 pííčovina pííčovina | 25. března 2008 v 13:31 | Reagovat

horší blog sem neviděl ty zmrdko vyjebana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama