Červenec 2006

Blbý a blbější

31. července 2006 v 17:19 Filmíky
Blbý a blbější - plakát
Dva spolubydlící hlupáci, kteří si šetří na vysněný obchod s červy, přišli díky smůle a vlastní nešikovnosti o zaměstnání a nyní se vydávají napříč Amerikou, aby odevzdali původní majitelce její ztracený kufřík plný peněz. Nic nevadí, že sami mají prázdné peněženky, ještě prázdnější hlavy a dvojici zloduchů v patách...

Blbý a ještě blbější-Jak Harry potkal Lloyda

31. července 2006 v 17:18 Filmíky
Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda - plakát
Lloyd Christmas a Harry Dunne se seznámili hned první školní den. Bok po boku od té doby čelí nástrahám školního systému a života vůbec. Brzy se však budou muset postavit většímu nepříteli, než jakým je jim vzdělání. Ředitel školy Collins a jeho přítelkyně Hellerová chtějí Harryho s Lloydem zneužít, aby na jejich úkor získali grant ve výši 100 000 dolarů na otevření speciální třídy. Jenže přechytračit blbého a blbějšího je úkol i nad síly zasloužilého a mazaného ředitele. Obzvlášť když se na jejich stranu postaví půvabná reportérka školního časopisu Jessica Matthewsová.

Bohové musí být šílení 2

31. července 2006 v 17:15 Filmíky
Bohové musí být šílení 2 - plakát
Stejně jako předchozí část i tentokrát se film odvíjí jako "pletýnka" několika vzájemně se proplétajících osudů. Přesněji osudů pěti. Je tu opět křovácký lovec XiXao, který se vydal s dětmi, Xisou a jejím mladším bratrem Xirem, na lov. Je tu americká právnička Ann Taylorová, která musí stihnout konferenci v Africe, ale neprozřetelně se vydá na krátký vyhlídkový let a zoolog Stephen Marshall, který ji chtěl dopravit zpět ve svém malinkém letadélku...

Bohové musí být šílení

31. července 2006 v 17:12 Filmíky
Bohové musí být šílení - plakát
Osobitý typ humoru, postavený na znalostech specifik afrického prostředí, je tu sklouben s klasickou dobrodružnou komedií, společenskou satirou a některými postupy němých grotesek, to vše v půvabném koktejlu, který měl ve světě i u nás nečekaný ohlas. Její děj se postupně splétá ze tří motivů. Prvním je křovácký lovec Xi, vydávající se na dlouhou cestu, aby vrátil bohům dar, láhev coca-coly, který místo pomoci přináší lidem z buše neshody a hádky, druhým je úspěšná novinářka Kate, která se rozhodla změnit zaměstnání, chce se stát učitelkou v misijní škole a nesmělý mikrobiolog Andrew, který se do ní zamiluje, třetím pak banda neúspěšných atentátníků na útěku, kteří zajmou děti z misijní školy i s Kate jako rukojmí, která by jim umožnila přejít hranice.

Film získal cenu za nejoblíbenější film na Montréal World Film Festivalu a speciální cenu za nejlepší zahraniční film na Young Artist Awards.

Božský Bruce

31. července 2006 v 17:01 Filmíky
Božský Bruce - plakát
Mistr zábavy Jim Carrey se představuje ve skvělé formě v komedii, která jasně dokazuje, že i v nebi mají pořádný smysl pro humor!

I přesto, že je reportér místní televizní stanice Bruce Nolan (Carrey) celkem populární a má bezvadnou přítelkyni (Jennifer Aniston), myslí si, že je k němu svět nespravedlivý a krutý. Ze všeho pochopitelně viní Boha, který sedí u kormidla. Jednou má Bruce zase opravdu špatný den a nahlas Bohu nadává, jak mu ničí život a vůbec to tu všechno špatně řídí. Bůh (Morgan Freeman) zareaguje a šokovanému Bruceovi nečekaně půjčí veškerou svou moc, aby se ukázalo, kdo z nich bude tuhle práci dělat lépe! Nakonec samozřejmě Bruce pochopí, že hrát roli Boha není vůbec nic lehkého, a dílem dá se říct božího štěstí se vše vrátí zpět tak, jak má být.

Režisér snímku Lhář, lhář a Zamilovaný profesor tentokrát natočil film, ve kterém umožnil nevypočitatelnému Jimovi Carreymu strávit týden v kůži Boha, a prolomit tak veškerá stavidla legrace.

Chyby ve filmu Ace Ventura 2

31. července 2006 v 13:12 Filmíky
1.) Ve filmu hraje dost podstatnou roli slon. Ale indický slon v Africe působí přece jenom trošku divně, Navíc není jediným zástupcem fauny, která tam nemá co dělat - jen největším a nejokatějším případem.
2.) Ve scéně, kde Ace zpívá Chitty Chitty Bang Bang, je přední sklo na autě rozbité. V další scéně je zas celé.
3.) Když Ventura říká hlavnímu konzulovi, jak přišel na to, kdo ukradl netopýra, konzul hraje šachy. Figurky jsou rozestavěny na šachovnici, ale asi za dva záběry zpět na konzula figurky zmizí a neukáží se po celou dobu!

Ace Ventura 2 :Volání divočiny

31. července 2006 v 13:10 Filmíky
Ace Ventura 2: Volání divočiny - plakát
Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím. Nezůstane však bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít.

Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou…